Oświetlenie LED

Dlaczego warto instalować oświetlenie LEDowe?

Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować dynamiczny rozwój oświetlenia LED. Początkowo LEDy stosowane były głównie w elektronice, jednak obecnie jest to popularne źródło oświetlenia w naszych domach. Co przyczyniło się do ich popularyzacji? (więcej…)
przegląd elektryczny

Przegląd elektryczny – co to jest i kiedy należy wykonać?

Obowiązkowy przegląd elektryczny obiektu budowlanego powinien zostać przeprowadzony kompleksowo przez wykwalifikowany personel z odpowiednimi uprawnieniami. Całą instalację trzeba dokładnie przejrzeć pod kątem uszkodzeń jakie mogły powstać podczas użytkowania budynku. Najważniejsze elementy instalacji, które podlegają oględzinom to widoczne przewody elektrycznej, dławiki, odbiorniki energii elektrycznej i osprzęt. (więcej…)
panele solarne

Czym jest fotowoltaika i jakie ma zalety?

Fotowoltaika, to najprościej mówiąc, pozyskiwanie energii ze słońca i zamienianie jej w prąd elektryczny. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw i osób prywatnych decyduje się na zamontowanie na swojej posesji paneli solarnych. I nic w tym dziwnego. Energia pozyskiwana z tradycyjnych źródeł cały czas drożeje. Panele mogą więc przynieść swoim właścicielom spore oszczędności. (więcej…)
Przeglądy budynków

Przeglądy budynków. Co musisz wiedzieć?

Właściciel domu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo jego użytkowania i ma obowiązek regularnie zlecać jego przeglądy budowlano-instalacyjne. Budynek musi być bezpieczny dla korzystających z niego osób nawet podczas silnych burz, wiatrów czy opadów. Dlatego właściciele domów raz na jakiś czas zlecają obowiązkowe przeglądy budynków wykwalifikowanym ekipom. Przeglądy muszą być wykonane zgodnie z art. 62 Prawa Budowlanego i Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie warunków technicznych użytkowania lokali mieszkalnych. (więcej…)