Blog projektanta i wykonawcy instalacji elektrycznych

Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych

Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych – co wchodzi w jego skład?

Każda profesjonalna instalacja elektryczna swój początek ma w odpowiednio przygotowanym projekcie. Od niego zależy zarówno działanie całej instalacji, jak i jej bezpieczeństwo. Proces wykonawczy nie kończy się jednak na samym montażu, ponieważ istotne jest również przeprowadzenie końcowych pomiarów i upewnienie się, że całość została poprawnie dopracowana. (więcej…)
pomiarów termowizyjnych

Na czym polegają badania i przeglądy termowizyjne?

Prawidłowo wykonana izolacja cieplna chroni budynek przed stratami ciepła. Równie sprawne powinny być instalacje grzewcze, gazowe i elektryczne, aby to stwierdzić, należy wykonać badania termowizyjne. Warto wiedzieć, czym się one charakteryzują. (więcej…)
ależy kontrolować stan instalacji

Przeglądy elektryczne – kto wykonuje i w jakim celu?

Aby mieć gwarancję niezawodności oraz bezpieczeństwa instalacji elektrycznej, niezbędne jest okresowe badanie jej stanu. Tego typu przeglądy nie są jednak przeprowadzane zgodnie z życzeniem właściciela lub zarządcy nieruchomości, gdyż konieczność ich wykonywania jest ściśle regulowana przez przepisy prawa. (więcej…)
Oświetlenie w salonie

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

Dobór oświetlenia nie może być przypadkowy, co pokazują analizy stanowisk pracowniczych. Tam, gdzie światło było nieoptymalne, zatrudnieni zgłaszali takie dolegliwości jak obniżone samopoczucie, chroniczne bóle głowy i ciągłe zmęczenie. Dodatkowo mieli problemy ze łzawiącymi i zaczerwienionymi oczami, a nawet nawracającymi zapaleniami spojówek. Pokazuje to, jak ważny jest dobór oświetlenia i to nie tylko w miejscach pracy, ale też w domach, w których przecież spędzamy tak dużo czasu. (więcej…)
Oświetlenie LED

Dlaczego warto instalować oświetlenie LEDowe?

Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować dynamiczny rozwój oświetlenia LED. Początkowo LEDy stosowane były głównie w elektronice, jednak obecnie jest to popularne źródło oświetlenia w naszych domach. Co przyczyniło się do ich popularyzacji? (więcej…)
przegląd elektryczny

Przegląd elektryczny – co to jest i kiedy należy wykonać?

Obowiązkowy przegląd elektryczny obiektu budowlanego powinien zostać przeprowadzony kompleksowo przez wykwalifikowany personel z odpowiednimi uprawnieniami. Całą instalację trzeba dokładnie przejrzeć pod kątem uszkodzeń jakie mogły powstać podczas użytkowania budynku. Najważniejsze elementy instalacji, które podlegają oględzinom to widoczne przewody elektrycznej, dławiki, odbiorniki energii elektrycznej i osprzęt. (więcej…)
panele solarne

Czym jest fotowoltaika i jakie ma zalety?

Fotowoltaika, to najprościej mówiąc, pozyskiwanie energii ze słońca i zamienianie jej w prąd elektryczny. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw i osób prywatnych decyduje się na zamontowanie na swojej posesji paneli solarnych. I nic w tym dziwnego. Energia pozyskiwana z tradycyjnych źródeł cały czas drożeje. Panele mogą więc przynieść swoim właścicielom spore oszczędności. (więcej…)